Ana Sayfa Gündem 25 Aralık 2023

26 Aralık 2023: Yarın okullar tatil mi? Kar tatili olan iller

26 Aralık 2023: Yarın okullar tatil mi? Kar tatili olan iller ile İstanbul’da okullar tatil mi? sorusu…

26 Aralık 2023: Yarın okullar tatil mi? Kar tatili olan iller ile İstanbul’da okullar tatil mi? sorusu yoğun kar yağışı ardından merak ediliyor. Yurt çapında soğuk, yağmur ve kar yağışlı hava etkisini gösteriyor. Yurdun batı kesiminde güçlü yel ile birlikte yer yer fırtınaya varan sağanak yağışlar görülürken İç Anadolu ve Doğu Anadolu’da da kar yağışı etkisini hissettiriyor. Bu noktada, veliler ve öğrenciler doğrultusundan da “yarın günü okullar tatil mi, kar tatili açıklaması var mı?” sorusuna cevap aranmaya başlandı. Hatırlanacağı gibi, geçen haftalarda hava durumunun yüz yüze eğitim öğretimi olumsuz etkilemesi sebebiyle detaylı illerde tatil kararı alınmıştı. İşte, okullarda son durum…

Yarın okullar tatil mi? Öğrenciler doğrultusundan 26 Aralık günü kar tatili olan iller hangileri sorusunun detaylarını merak ediyor. Soğuk havanın etkili bulunduğu yurdun doğu kesimlerinde kar yağışı ve buzlanma yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Meteoroloji’den 3 şehir amacıyla güçlü kar yağışı uyarısı geldi. Soğuk ve yağışlı havanın etkili bulunduğu şehirlerde öğrenciler kar tatili haberi amacıyla gözünü valilikten ileriki açıklamalarına çevirdi. Peki, “yarın okullar tatil mi? 25 Aralık okullarda kar tatili olacak mı, ders var mı?” İşte 25 Aralık yarın kar tatili olan il ve ilçeler listesi…

YARIN OKULLAR TATİL Mİ? 26 ARALIK 2023

26 Aralık 2023 tarihinde okulların tatil olup olmadığı konusu ile ilgili şimdilik resmi bir açıklama bulunmamaktadır. Geçtiğimiz zamanlarda Meteoroloji’nin birtakım bölgeler amacıyla yağışlı hava ön görüleri yapıldığı belirtilmiş olsa da, ülke çapında Valilik ve Kaymakamlıklardan resmi bir kar tatili açıklaması yapılmamıştır. Bu nedenle, 26 Aralık 2023 tarihinde okulların tatil edilip edilmeyeceği konusu ile ilgili bilgi bulunmamaktadır.

Gelişmeleri takip ederek resmi açıklamaları denetim etmeniz önerilir.
METEOROLOJİ’DEN YENİ UYARILAR

Yarın Erzurum, Kars, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari çevrelerinde yel güney ve güneybatı yönlerden güçlü, yer yer fırtına şeklinde esecek.

Batı Karadeniz’in doğusunda ise yelın yarın öğle saatlerinden sonra batı ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği ön görü ediliyor. Fırtınanın 25 Aralık Pazartesi günü ise etkisini kaybedeceği bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’in 600-800 metre üzeri rakımlı mekanlarınde de güçlü karla karışık yağmur ve kar, Artvin’in kuzey iç kesimlerinde Arhavi’nin iç kesimleri, Murgul, Borçka’da yoğun kar yağışı bekleniyor.

Yağışlar sebebiyle sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, kar yağışı alması beklenilen yerlerde buzlanma ve don hadiyi ile bölgenin yüksek ve dağlık kesimlerinde tarzı şeklinde kar yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği bildirildi.

KAR VE LODOS

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen ise sosyal medya hesabından kar yağışı ve lodos beklediği mekanları açıkladı.

Şen paylaşımında şu ifadeleri kullandı; Bugün batı ve kuzeyde sabah Lodos güçlü.

Kuzey ve doğuda yağış var. Yağışlar Tunceli, Bingöl, Bitlis, Hakkari, Şırnak etrafında karla karışık yağmur ve kar; Diyarbakır, Mardin, Siirt de yağmur etkili.

Akşam Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar.

Bugün akşam üstü İstanbulda sağanak yağmur var. Lodos güçlü, sıcaklık 13 C°. Pazardan itibaren 3-4 gün yağış yok. Sıcaklık 16 dereceye kadar çıkacak.

Önümüzdeki 3-4 gün Doğu Anadolu’nun dışında sıcaklıklar ortalamanın 4-5 derece üstüne çıkacak, yağış yok.

METEOROLOJİ’DEN UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü doğrultusundan oluşturulan son değerlendirmelere göre; Ülke genelinin bugün çok bulutlu kuzey ve doğu kesimlerin yağışlı geçeceği ön görü ediliyor.

İstanbul’da evini dönüştürene 1,5 milyon lira destek! Erdoğan kampanyanın detaylarını açıkladıHaberi Görüntüle
Genellikle yağmur ve sağanak, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Akdeniz’in toroslar mevkii, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’nun yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek olan yağışların; Doğu Akdeniz’in doğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Karabük, Bingöl, Bitlis, Muş, Hakkari, Erzincan, Tunceli ve Şırnak çevrelerinde mahalli güçlü olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI

Önemli bir farklılık olmayacağı, vatan çapında mevsim normalleri seviyesinde seyredeceği ön görü ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, iç, kuzey ve batı kesimlerde yer yer güçlü olarak (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Doğu Akdeniz’in doğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Karabük, Bingöl, Bitlis, Muş, Hakkari, Erzincan, Tunceli ve Şırnak çevrelerinde mahalli güçlü olması beklendiğinden ani sel, su baskını, mahalli dolu yağışı, ulaşımda aksamalar ve yağış hemen güçlü rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgârın, Marmara, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde güneyli yönlerden güçlü (40-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL İÇİN FIRTINA UYARISI

AKOM İstanbul amacıyla fırtına uyarısı yaptı. AKOM bilgilerine göre yelın bugün öğle saatlerinden itibaren batılı yönlerden kuvvetlenerek kısa süreli hamlelerle fırtına şeklinde esmesi beklendiği kaydedildi.

AKOM’un sosyal medya hesabından oluşturulan açıklamada, “İstanbul’da rüzgârın cumartesi öğle saatlerinden itibaren kuvvetlenerek kısa süreli hamlelerle fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Rüzgârla eş güdümlü kısa süreli sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı da ön görü edilmektedir. Cumartesi akşam saatlerine kadar etkili olması beklenilen fırtına sebebi ile yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatantaşların dikkatli ve tedbirli olmaları ehemmiyet arz etmektedir” denildi.

Haber ile daha fazlasına ulaşın:

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp