Ana Sayfa Gündem 27 Aralık 2023

Bal Zencefil Limon Karışımı

Gündelik olarak hayat sürdüğümüz öksürük, grip ve nezle gibi hastalıkların koruma kalkanı olan bal zencefil limon kürü…

Gündelik olarak hayat sürdüğümüz öksürük, grip ve nezle gibi hastalıkların koruma kalkanı olan bal zencefil limon kürü tam bir deva kaynağı… Grip, nezle, öksürük, mide üşütmeleri, soğuk algınlığı ve beden direncinin düşmesi gibi rahatsızlıklara karşı korur.
Yurt dışında eksperler doğrultusundan şiddetle tavsiye edilen bir kürdür. Tamamen natural olması tercih sebebidir. Genellikle hastalık sendromumuz kış aylarında patlar. Bu yüzden hastaysanız ya da hasta olmak üzereyseniz bu karışımı kullanmalısınız.
Kimyasal madde içermediğinden kaynaklı rastgele bir yan tesir ya da zarar meydana çıkartmaz. Tamamen natural koruma kalkanıdır.
Her evde bulunma imkanı yüksek olan 3 malzeme ile bu kürü hazırlayabilirsiniz. Bu hazırlayacağınız kür natural antibiyotik vazifiyeti görecektir.
Bal zencefil ve limon ile hazırlanan mucize karışımın faydaları;
Excelente Zencefil 250 G Paket | Macroonline

Salgın hastalıkların alevlendiği dönemlerde(çoğunlukla sonbahar ve kış aylarında) bal zencefil limon kürü tüketirseniz memnun kalacaksınız.
Öksürük kesici ve azaltıcı özelliği vardır.
Mide bulantısını,mide üşütmesini ortadan kaldırır.
Nezle ve gribe iyi gelir.
Vücut direncini normale göre arttırır.
Virüsleri ortadan kaldırır ve bedene karşı virüslerden korur.

İşte bütün bu mucizevi faydaları alttaki bu 3 mucizevi gıda sağlıyor.

Zencefil : Hem çağdaş hem geleneksel tıpta sıkça kullanılan, dünya üstünde tanınan en sıhhatli bitkilerden biri. Bünyesinde zingiberoli sineol sitrali, fellanfron, uçucu yağlar ve nişasta bulunur. Bünyesindeki uçucu yağlar sebebiyle de yüksek vitamin ve gıda kaynağıdır.

Bal : Doğal bir anti bakteriyel olan bal, boğaz tahrişine namacıyla olan bakterilerden kurtulma sürecini hızlandırır. Hem de su tutucu özelliği ile boğaz kuruluğunu alarak boğazı yumuşatır ve kuru öksürüğü keser. B6, niasin, riboflavin, kalsiyum, demir, magnezyum ve fosfor yönünden varlıklı bulunduğu amacıyla bedenin hastalıkla mücadelede gereksinim duyduğu desteği sağlar. Antioksidan tesirsiyle, bedende tespit edilen serbest radikallere karşı savaşır.
Limon : Limon ise yüksek miktarda C vitamini içerir. Güçlü bir bağışıklık sistemi amacıyla lüzumlu olan C vitamini, aynı vakitte bedenin enfeksiyonla savaşında yardımcı bir kuvvettir. Bal gibi anti bakteriyel olan limon suyu gene bal gibi antioksidan tesirsiyle hastalığın sistemden atılma sürecini hızlandırır.

Kış Kürü Tarifi

Malzemeler;

Orta boy 1 adet taze zencefil
Yeterli miktarda natural bal (maddi imkanınız yeterli ise kesinlikle kara kovan balı tercih edin. Yoksa itimat edilir bir yerden natural bal da alabilirsiniz.)
Orta boy 1 adet limon
Orta boy kavanoz
İsteğe göre 1 adet çubuk tarçın

Yapılışı :

Zencefil kabuklarını son ve ince ince dilimleyin. Dilimeldiğiniz ince zencefilleri kavanozun altına yerleştirin ve üstüne jülyen şekilde dilimlenen limon ek edilir.
Limonu ekledikten sonra üstüne bal ek edin ve kavanozun kapağını sıkıca kapayıp buzdolabına koyun. İsterseniz kavanozun içerisine 1 adet çubuk halindeki tarçını ekleyebilirsiniz.

Dolapta 24 saat bekledikten sonra kür hazır duruma gelecektir. Dolapta 2 ay muhafazasını sağlayabilirsiniz.
İsterseniz tek başına her gün, dilerseniz çay ile karıştırarak tüketebilirsiniz.

Sürücü Kursu

İlginizi çekebilir

C Takımı filminden ilk fragman

C Takımı filminden ilk fragman

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp